Atrakcje

Szczyrk jest niewielkim klimatycznym miasteczkiem położonym w dolinie Żylicy w Beskidzie Śląskim. To właśnie w tym pięknym krajobrazie oferuje noclegi pensjonat Górska Legenda. Nasze eleganckie i komfortowe apartamenty to doskonały punkt wypadowy, aby wędrować po górach lub korzystać z atrakcji, w jakie obfituje Szczyrk. Otoczony malowniczymi szczytami górskimi stwarza wspaniałe miejsce do wypoczynku zarówno latem jak i zimą. Liczne góralskie karczmy, klimatyczne gospody, puby i restauracje oferują świetną kuchnię i wyborne trunki.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku…

 • Beskid Sport Arena  BSA - w odległości 400m
 • Centralny Ośrodek Sportu COS -  Skrzyczne w odległości 2km
 • Szczyrk Mountain Resort w odległości 4km
 • Dla amatorów górskich wycieczek trasy na Skrzyczne (1257 m n.p.m.),
  Klimczok (1117 m n.p.m.), Magura (1095 m n.p.m.), Kotarz (965 m n.p.m.),
   Malinów (1117 m n.p.m.) i wiele innych.
 • Crossowy tor rowerowy dla zwolenników kolarstwa
 • Wiele doskonałych tras dla entuzjastów Nordic Walking
 • Turystyka ekstremalna ( skutery śnieżne, quady, samochody terenowe, poduszkowce,
  eksploracja jaskiń, paralotnie) oraz turystyka konna

Dla Dzieci w Szczyrku i okolicy…

 • TatraBob - tor saneczkowy BSA w odległości 400m
 • Wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne (atrakcja nie tylko dla dzieci)
 • EnergyLandia - Rodzinny Park rozrywki (Zator)
 • ZatorLand - Park rozrywki (Zator)
 • Dinolandia - Park Dinozaurów i rozrywki (Inwałd)
 • TwinPigs - Miasteczko westernowe (Żory)
 • Teatr Lalek Banialuka
 • Leśny Park Niespodzianek (Ustroń)
 • Zamek w Pszczynie
 • Góra Żar 

Dla ciała i ducha…

 • Szlaki spacerowe wśród pięknie zalesionych gór
 • Malowniczo położone sanktuarium
 • Zabytkowe kapliczki
 • Beskidzka Galeria Sztuki

 

 

 

 

 

 

 

Skilandia to przedszkole narciarskie dla dzieci. Znajduje się w ścisłym centrum Szczyrku w dolnej części stoku narciarskiego Beskidek. Specjalnie zbudowany na potrzeby skiprzedszkola wyciąg jest długości 100m. Idealnie nadaje się dla małych dzieci oraz osób stawiających pierwsze kroki na nartach. Przedszkole narciarskie Skilandia organizuje kursy przez 7dni w tygodniu. Spośród bogatego programu można wybrać szkolenia od 1 do 7 dni.

Do udziału w zajęciach przedszkola narciarskiego zapraszamy dzieci od 4 roku życia. Młodszym oraz mniej zdecydowanym dzieciakom polecamy na początek zajęcia indywidualne. Szkolenia prowadzimy w następujących grupach:

- przedszkolaki: 4-6 lat
- dzieci: 7-9 i 10-13 lat

Do dyspozycji mamy całodniowy klub przedszkolaka, plac zabaw śnieżnych oraz wyciąg przystosowany specjalnie pod zajęcia przedszkola narciarskiego. Wszystko zlokalizowane jest w promieniu 700m w samym centrum Szczyrku.
Co roku na najmłodszych narciarzy czeka autorski program szkoleniowy który łączy cechy dobrej zabawy z nauką jazdy na nartach. Codziennie przygotowywany, ratrakowany krótki i płaski stok narciarski stanowi gwarancje bezpieczeństwa które jest dla nas priorytetem! Na naszym stoku tłumów narciarzy nie znajdziecie gdyż jesteśmy jedyną szkółką która prowadzi szkolenia. Na miejscu mieści się również kawiarnia i grill bar gdzie rodzice moga oglądać postępy swoich pociech przytupując w rytm góralskiej muzyki.
Na pierwszym spotkaniu dobieramy sprzęt narciarski oraz kaski i dzielimy dzieci na grupy ze względu na wiek i umiejętności. Codziennie zajęcia zaczynamy od wspólnej zabawy. Bogaty zestaw ćwiczeń sprawia, że dzieci chętnie i bezstresowo podchodzą do narciarstwa. 

Dbamy aby nauka dzieciaków szła jak najszybciej dlatego w zajęciach uczestniczy duża ilość trenerów. Na jednego instruktora przypada 3 dzieci!

Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, snowboardowego i biegowego dla dzieci i dorosłych. Sprzęt posiadamy w dużej mierze nowy lub w bardzo dobrym stanie.

 

 

Beskid Sport Arena - 400m od Apartamentów & Domków Górska Legenda

Obiekt powstał z myślą o całorocznym uprawianiu sportu i turystyki. „Rodzinnie przez cały rok” to hasło, które stanowi wytyczną dla wszystkich rozwiązań technicznych Areny.

Tereny narciarskie przeznaczone są dla osób o wszystkich stopniach zaawansowania: od początkujących do profesjonalistów. W sezonie letnim głównymi atrakcjami obiektu będą: trasa igielitowa dla narciarzy oraz nowoczesny, grawitacyjny tor saneczkowy.

BSA jest wyposażona w automatyczny system produkcji śniegu firmy SUPERSNOW, składajacy się z 42 stacjonarnych armat sterowanych stacjami pogodowymi oraz dwóch zbiorników na wodę o łącznej pojemności 11 tysięcy m3. Uzupełnieniem systemu naśnieżania jest snowBOX, maszyna umożliwiająca produkcję śniegu również w sezonie letnim.

Ośrodek w sezonie zimowym 2016/2017 oferuje 3 trasy narciarskie oznaczone numerami: 1, 2 i 4 o łącznej długości 2,4 km i powierzchni 8 ha. Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 4, wyposażoną w całoroczną nawierzchnię igielitową. Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest tunel o długości 50 m, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod planowaną trasą nr 3. Bardziej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę czerwoną oznaczoną nr 2. W kolejnym sezonie zostanie oddana do użytku najbardziej wymagająca trasa nr 3 oznaczona kolorem czarnym. Trasa nr 3 będzie typową trasą slalomową o nachyleniach dochodzących do 45 %.

Wszystkie trasy są wyposażone w instalację oświetleniową.

Łączna przepustowość kolei i wyciągów wynosi 5 tysięcy osób w ciągu godziny. Głównym urządzeniem jest sześcioosobowa, wyprzęgana kanapa, wyposażona w osłony przeciwwiatrowe.

W dolnej stacji Areny znajdują się kasy biletowe, restauracja, wypożyczalnia sprzętu sportowego i szkoła narciarska.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy

OK, close