Basen

Od sierpnia 2014 nasz Apartamenty Górska Legenda oferują Gościom ekskluzywny Basen BIODESIGN, filtrowany solą himalajską. Basen jest przyjazny środowisku dzięki minimalizacji użycia chloru oraz zastosowaniu naturalnych materiałów jak piasek kwarcowy oraz żywica. Dzięki zastosowaniu systemu PURAPOOL służącego do bieżącego monitorowania czystości wody, basen jest przyjazny także dla alergików i minimalizuje ryzyko wystąpienia uczuleń. Basen BioDesign posiada plażę z linią brzegową zachęcającą do odpoczynku, opalania się oraz relaksu.

Korzystanie z basenu BioDesign z systemem PURAPOOL jest o wiele bardziej przyjemne, bez myśli o potencjalnych zagrożeniach dla zdrowia wynikających z uzdatniania wody chlorem. Zaletą Hybrydowego Systemu Purapool jest umożliwienie kąpiącym, pełnej radość korzystania z basenu. Nigdy więcej przytłaczającego zapachu chloru na dłoniach, włosach i ubraniu. Nigdy więcej obaw dotyczących zagrożeń dla zdrowia i środowiska związanych ze stosowaniem związków chloru i słonej wody.

Hybrydowy system PURAPOOL jest opatentowaną technologią i zakłada utlenianie, dezynfekcję i utrzymanie jakości wody. Kombinacja jonów miedzi uwalnianych do wody wraz z zastosowaniem płytek tytanowych, które odpowiadają za utlenianie wody, zapewniają zarówno początkową i resztkową dezynfekcję. Ponadto fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które są produkowane w unikalnej technologii Purapool eliminują pasożyty, takie jak Guardia i Cryptosporidium. Dozowanie soli Purasalts do wody wytwarza minimalną ilość chloru w celu spełnienia międzynarodowych norm sanitarnych, zawartość jest równa ilości chloru w australijskiej wodzie pitnej.To połączenie daje najlepsze na świecie uzdatnianie wody w basenie

Korzyści zdrowotne

• Nawilża skórę
• Odtruwa organizm
• Technologia zmiękczania wody, pozostawia skórę i włosy miękkie w dotyku oraz młodzieńczy wygląd.
• Idealna dla osób chorujących na astmę, łuszczycę oraz doskonała dla osób z egzemą i alergią na chlor
• Zmniejsza stres, niepokój, bóle
• Zmniejsza podrażnienia oczu i skóry. Nie jest rakotwórczy
• Bardzo niskie zasolenie w wodzie basnowej

Korzyści Purapool

Pływanie jest o wiele bardziej przyjemniejsze, bez obaw na potencjalne zagrożenie zdrowia związanych z kąpielą w chlorze. System Purapool pozwala naprawdę w pełni cieszyć się z basenu.

Wyeliminowanie zapachów chemicznych, podrażnień skóry oraz oczu. Doskonała dla osób z wrażliwą skóra oraz schorzeniami dermatologicznymi.

Jonizacja, proces utleniania z wykorzystaniem soli mineralnych są również odpowiedzialne za zmiękczanie wody w basenie. Pozostawia skórę i włosy miękkie w dotyku oraz młodzieńczy wygląd.

PuraSalt

Puraslats mają ogromną moc przekształcania, kiedy łączymy Purasalt z wodą Puraslat rozpuszcza się i minerały, które są ukryte w cząsteczkach są uwalniane, jony naładowane dodatnio jak i ujemnie.

Fakty dotyczące Purasalt:

• Zawiera 84 minerały, które są łatwo absorbowane przez ludzki organizm
• Pomaga regulować ciśnienie krwi oraz poziom pH w organizmie
• Działa jako naturalny przeciwutleniacz i odtruwa organizam
• Pomaga rozpuścić kamienie w nerkach i pęcherzyku żółciowym
• Poprawia zaburzenia snu oraz nastroju
• Zwiększa poziom energii i libido

Korzyści z zastosowania Purasalts są liczne. Kryształy soli Purasalts mają ogromną moc przemiany. Z naukowego punktu widzenia, sól posiada unikalną właściwość. W przeciwieństwie do innych struktur krystalicznych, mających struktury molekularne, atomowa struktura soli jest elektrolityczna. Dlatego sól łatwo zmienia strukturę. Posiada zdolność do zmiany struktury cząsteczkowej i przekształcania się w elektrycznie naładowane jony. W połączeniu soli z wodą, następuje rozpuszczenie soli i minerały , które są ukryte w postaci stałej - uwalniane są jony zarówno dodatnio i ujemnie naładowanych cząstek . Rezultatem jest miesznka zjonizowanych minerałów.

Purasalts : Ma najwyższą na świecie zawartość cząstek elementarnych składających się z 84 składników odżywczych, których potrzebujemy i może być stosowana do odmładzających kąpieli, regeneracji skóry, picia, terapii i środków wzbogacających pożywienie. Jest czysta , nieskażona , bez wpływu na środowisko naturalne z czasów, gdy ziemia była nieskażona. Nie zawiera żadnych zanieczyszczeń wpływających na środowisko naturalne posiada potencjał informacji przechowywanych 250 000 000 lat . Oryginalne Kryształy Soli Himalajskiej ® to przede wszystkim nośnik pamięci . Ta specjalna sól czeka na chwilę, by wrodzoną ,zmagazynowaną energię i jej zawartości bio - energetyczną przekazać za darmo poprzez połączenie z wodą. Jest to sól kamienna, zmywalna, i specjalnie przygotowana - w 100% Oryginalne kryształy soli

Uzdatnianie wody

W procesie utleniania i jonizacji kryształy wapnia zawarte w wodzie przekształcane się w "miękką" formę. Dają kąpiącym uczucie jakby "pływania w jedwabiu". Proces ten zmniejsza osady na linii wody które występują w konwencjonalnych basenach i w wielu basenach uzdrowiskowych. Chlor jest podstawowym środkiem chemicznym, który dezynfekuje i utlenia zanieczyszczenia w większości basenów w takiej czy innej formie. Jednakże jonizacja jest bezpieczniejszą i skuteczniejszą metodą odkażającą i jest niewrażliwa na ekspozycję na światło UV. Purapool generuje "aktywny tlen", który utlenia (szokowo) wodę, aby zniszczyć wszelkie związki organiczne, które przeszły przez filtr. Jony miedzi przenikają zewnętrzne ściany komórkowe zarodników glonów i bakterii, aby je zniszczyć. Wszelkie pozostałości środka odkażającego pomagają w dezynfekcji poprzez zmiękczenie zewnętrznej powierzchni ścian komórkowych organizmów.`

Jonizacja miedzią

Hybrydowa Jednostka Purapool stosuje niskie natężenie prądu, niskie napięcie na elektrodach miedzianych. Proces jonizacji uwalnia jony miedzi (Cu) w wodzie na poziomie 0,3-0,5 ppm Miedz jest odpowiedzialny za kontrolę dezynfekcji bakterii i glonów. W technologii basenowej jest znana od wielu lat wydajność miedzi jako alternatywnego środka do dezynfekcji chlorem. Ten proces z tak niskim poziomem resztkowej miedzi obniża równie agresywności wody dla metali.

Podczas pracy opatentowany system Purapool produkuje H202 - nadtlenek wodoru, który nie jest rakotwórczy. wodór (H +), tlen (O-) i grupa hydroksylowa (-OH), jony z cząsteczek wody (H2O). Nadtlenek wodoru (H2O2), który jest silnym środkiem odkażającym, jest tworzony z redukcji tlenu rozpuszczonego w wodzie. H202 nie ma znanych skutków ubocznych i jest znany z szybszego działania odkażającego niż chlor. Przez bardzo nowoczesny panel sterowania elektronicznego, hybrydowy system Purapool stosuje niskie natężenie prądu, niskie napięcie na odwracalną polaryzację płyt. W procesie elektrolizy z cząsteczek wody rozdziela H2O na wodór i tlen. Cząsteczki wolnego wodoru i wolnego tlenu utleniają zanieczyszczenia zawarte w wodzie. Purapool za pomocą podstawowych składników wody, dezynfekuje, i jest idealnym rozwiązaniem dla uzdatniania wody bez środków chemicznych.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij